T-Mobile olympijský běh

Různí běžci, různá místa, olympijská myšlenka. Již tradičně ukončujeme závodní předprázdninovou sezónu na T-Mobile olympijském běhu ve Vnorovech. A jako tradičně nám pořadatelé objednávají počasí s teplotami vysoko na 30 °C.

Mezi nejmladšími chlapci se představil Toník Šupina a Davídek Jánoš. A hned nám to cinklo, když si Toník doběhl v novém osobním rekordu pro 3. místo a Davča pro bramboru.

Na trať 200 m se postavila dvě děvčata a dva chlapci. Eliška Šupinová brala za osobní rekord 4. místo a Elizabeth Marková finišovala na 7. místě. Kluci nedali svým soupeřům vůbec žádnou šanci. Kryštof Kunovský si doběhl naprosto suverénním výkonem pro zlatou medaili a Kubík Jančář mu byl v patách na 2. místě.

Nejvíce obsazený byl běh na 400 m děvčat a i my jsme na start postavili 4 malá sluníčka. Všechny holky se vlezly do top10 – nejlépe si vedla Emilka Červenková na 6. místě a za ní se seřadila Natálka Jánošová, Jusťa Toralová a Isabellka Geržová. Mezi chlapci na stejné trati dominoval Lukáš Červenka, který druhému v cíli nadělil více než 5 vteřin a na krk si pověsil zlatou medaili.

600 m běžela s velkým respektem Bětka Kunovská a nakonec doběhla na skvělém, ale nepopulárním 4. místě.

Na půlce za nás startovala Klárka Sehnalová a Šimon Toral. Klárka si nechala dostatek sil do cílové rovinky a senzačním finišem se posunula na celkové 2. místo. Šimonovi naopak síly v cílové rovince docházely, ale bez větších problémů uhájil bednu a bronzovou pozici.

Po závodech dětí byl odstartován hlavní závod v délce 6,5 km. V našich barvách se mezi 82 závodníků a závodnic postavila trenérka Jana Červenková, maminka Martina Jánošová a Lukáš Červenka jako suverénně nejmladší závodník. Brzy bylo jasné, že je nejen nejmladší, ale z našeho tria také nejrychlejší. S tratí si tento devítiletý atlet poradil za 35 minut a cílovou pásku proťal v první polovině startovního pole. Za 4 resp. 7 minut ho následovala Jana i s Martinou. Pro nás jste absolutní jedničky!!!

Děkujeme za krásné výkony a za ten obrovský kus cesty, který už jste ušli a uběhli.