T-Mobile olympijský běh Vnorovy, 21. 6. 2023

Ve středu se našich 12 sluníček v nových dresech postavilo na start běžeckého závodu a poměřilo síly s dalšími 80 závodníky na tradiční největší běžecké akci v ČR. Naši atleti skvěle načasovali formu, předvedli fantastické výkony a přivezli nám Na Výsluní 5 medailí a 2 brambory!!!

Nejdřív se na start závodu na 100m postavil Toníček. Hned po startu nasadil kočičí rychlost, která mu bohužel vydržela jen těsně před cíl a od bronzu ho dělilo doslova pár centimetrů.

V závodě na 200m jsme měli dvojnásobné zastoupení, obě Emilka i Eliška běžely v početném poli fantasticky a tento výkon je vynesl na 5. resp. 7. místo.

Na start čtvrtky jsme vyslali 3 kluky a průběh závodu i dosažený čas ukázal, že máme nakročeno k sestavení vynikající běžecké štafety. Kluci závod zvládli především takticky, nenechali se vybláznit rychlým tempem, pošetřili síly do cílové rovinky a v ní si Lukáš doběhl pro stříbro, Dominik pro bramboru a Vítek pro 5. místo!

Na netradiční 600m trať jsme pro změnu vyslali 3 děvčata. Klárka nasadila hned po startu svižné tempo a velkou část závodu odvodila. Ke konci jí začaly trošku tuhnout nohy, ale kousla se a doběhla si pro stříbrnou medaili. Denča si nechala dostatek sil do závěrečného spurtu, v něm přejela jak parní válec domácí Šebestovou a urvala bronz ve svůj prospěch a nejmladší Julča po skvělém finiši doběhla na 7. pozici.

Na půlce se představili Patrik a Adélka. Paťa půlku poměrně rychle rozběhl a ještě v polovině měl všechny závodníky za zády. Ti nakonec protáhli krok a Patrik se propadl na nepopulární bramboru. Pro Adélku byla trať pomalá a krátká, takže si bez zadýchání stylem start-cíl doběhla pro zlato a vypadala, že by v klidu zvládla i hlavní závod, který následoval.

Na kilometru jsme měli jediného zástupce. Dáda na své poměry závod rozběhl poměrně rychle a co bylo důležité, zvolené tempo udržel, pravděpodobně s vidinou blížící se bouřky, až do cíle. Na atletickou zeď slávy, tak můžeme pověsit i jeho bronz.

Děkujeme všem za krásnou medailovou tečkou za atletickou sezónou. Jsme na vás moc pyšní!!!